• 01. Ticari Yapılar
  • 02. Turizm ve Rekreasyon Yapıları
  • 03. Eğitim Yapıları
  • 04. Kültür Yapıları
  • 05. Konut Yapıları

KONAKLAMA

7800 Çeşme

7800 Çeşme

Mimar: Emre Arolat Yıl: 2008
Ana kitle arka yol sınırına yaklaştırılarak öndeki geniş plaj ve doğal doku olabildiğince rahat bırakıldı. 5 katlı doğrusal blok, hem düşey hem de yatay dolaşımın örgütlendiği bir ara sokak ile çift yüzlü hale dönüştürüldü.
Adam & Eve

Adam & Eve

Mimar: Eren Talu Yıl: 2006
Adam & Eve başarılı turizm yatırımcısı ve işletmecisi Talha Görgülü ile mimar Eren Talu’nun dünyaca tanınan, farklı, çekici, “seksi” bir otel yapmak için cesurca, birbirine inanarak ortaya çıkardığı bir eserdir.
Aktif Metropolitan Hotel

Aktif Metropolitan Hotel

Mimar: Ahmet Can Ersan, Orçun Ersan Yıl: 2005
Kentlerin ete kemiğe bürünmesinde, imar mevzuatı diye adlandırılan görünmez kurallar bütünü çok baskın bir rol oynamakta. Metropolitan Otel'in tasarım hedefi, bu tutucu bağlamı bir parça kırarak, yeni olasılıkları; fonksiyon ve program üzerinden aramak olarak nitelenebilir. Sonuç ürün bu anlamda biçim ve fonksiyon ilişkisi üzerinden kendine özgü bir öneridir.
Amanruya

Amanruya

Mimar: Emine Öğün, Mehmet Öğün Yıl: 2011
Amanruya, az kat, düşük yoğunluk, küçük ölçü düzenine ek olarak, bir yandan bölgenin kendine has geleneksel yapı unsurlarını, metod ve malzemelerini taklit tuzağına düşmeden kullanan, diğer yandan da güncel olanaklardan yararlanan bir tasarım yaklaşımının ürünüdür.
Anadolu Titanic Comfort Hotel

Anadolu Titanic Comfort Hotel

Mimar: Ayşe Hasol Erktin Yıl: 2010
Otel, mevcut 207 yataklı hastaneye destek olmak üzere 2010 yılında yapılmıştır. Yapımı kademeli olarak gerçekleştirilen kompleksin, tıp bilimleri ağırlıklı bir üniversiteye dönüştürülmesi planlanmaktadır.
Antmare Otel

Antmare Otel

Mimar: Ahmet Sayar, D. Turgut Çıkış Yıl: 2010
Çeşme - Alaçatı Marina yakınında yer alan otel 3000 m2 kapalı alana sahiptir. Farklı büyüklüklerdeki 35 yatak odası giriş ve üst iki katta yer alır.Ana yapının bahçe katında kısmen toprak altına yerleşen spa, kapalı yüzme havuzu, spor ve toplantı salonları bulunmaktadır. Otelin ön kısmında, genel kurguyla aynı biçimde simetrik olarak düzenlenmiş bar, servis ve bahçe restoranlarını kapsayan tek katlı iki yapı deniz havuzunun iki tarafında yerleştirilmiştir.
Argos in Cappadocia Otel

Argos in Cappadocia Otel

Mimar: Yıl: 2009
Argos in Cappadocia, içinde bulunduğu tarihi dokunun yok olmuş bir bölümünü canlandıran, büyük ölçüde rekonstrüksiyon ve yeni eklemelerle oluşmuş bir “kırsal dönüşüm projesi”dir.
Arma Otel

Arma Otel

Mimar: Ali Osman Öztürk Yıl: 2003
Arma Otel, kendine ait 220 metrelik sahil şeridi boyunca denize paralel lineer bir blok olarak tasarlanmıştır. Odalar bu sayede ya denize ya da arkada yer alan dağ manzarasına bakmaktadır. Sahil şeridinde otele ait açık havuz ve peyzaj düzenlemesi yer almaktadır. Odaların önünde teras kullanımı öngörülmüştür.
Atik Otel

Atik Otel

Mimar: Pınar Erol Yıl: 2012
Yapı, Karadeniz’in hareketli sahil kasabası Ünye’de, 300.000 m²’lik eğimli bir arazi üzerinde yer alır ve kumsala keyifli inişi ile dikkat çekmektedir.
Atikpaşa Four Seasons

Atikpaşa Four Seasons

Mimar: Turgut Alton Yıl: 2008
Atik Paşalar Yalısı, Çırağan Sarayı’nın geniş bir alana dağılmış Fer’iye saraylarından biridir. Bitişiğindeki Lise, Harem Dairesi olarak kullanılırken, Atik Paşa Yalısının Ağalar Dairesi olarak kullanıldığı bilinmektedir.
Blue Bay Otel

Blue Bay Otel

Mimar: Ahmet Gözlükaya, Saffet Gözlükaya Yıl: 2012
Marmaris tatil beldesinde, 1980’lerde inşa edilmiş olan Bluebay’s hotel, 3 bloktan oluşmakta olup, 7000m2’lik bir arsaya oturmaktadır. Bloklar zemin+5 kattan oluşmaktadır.
Blue Otel

Blue Otel

Mimar: Bünyamin Derman, Dilek Topuz Derman Yıl: 2009
Bodrum Blue Otel, Akdeniz’in eşsiz manzarasına açılan tüm mekanları ve coğrafyanın çizgilerinden doğmuş farklı kurgusuyla, konuklarına akılda kalıcı bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.
Blue Waters Tatil Köyü ve Otelleri

Blue Waters Tatil Köyü ve Otelleri

Mimar: Erdal Erkut Yıl: 2009
230.000 m2’lik alan üzerinde yer alan tesis, farklı zamanlarda inşa edilen “Club”, “Otel” ve “Yeni Otel” olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır.
Bodrum Primex Butik Otel

Bodrum Primex Butik Otel

Mimar: Tuncer Çakmaklı Yıl: 2009
Bodrum Primex Butik Otel’in mimarisinde, yeşil ve deniz tüm peyzajın ve otelin bir bileşimi olarak iç içe kurgulanmış, özel tasarımları farklı çizgisini yaratmıştır.
Bursa Divan Oteli

Bursa Divan Oteli

Mimar: Metin Hepgüler Yıl: 2011
Bursa'nın Osmangazi Kükürtlü Bölgesi, eski Mudanya Yolu üzerinde, arsayı çevreleyen arka ve ön yolu arasında 18 metre kot farkı ile düşen tepede, şehrin siluetini tarihsel ve bölgeye özel yapılar ile etkileyen arazide, gerek topoğrafya gerekse tarihsel görünüme entegre olarak düşünülmüş proje, 7465 m2 arsa üzerinde 18,000 m2 inşaat realizasyonu ile realize edilmiştir.
Casa Oliva Otel

Casa Oliva Otel

Mimar: Ahmet Sayar, D. Turgut Çıkış Yıl: 2011
Çeşme - Alaçatı içinde yer alan düzenleme, Yaygınlaşan küçük otellerden bir örnek. İki ayrı yapıda toplanmış toplam yirmi oda bulunuyor otelde. İki yapı arasında büyük bir bahçe ve gündelik hayatın geçtiği havuz çevresi yer alıyor. Yerel mimari referansları tekrarlayan çatılarıyla ev ölçeğinden ziyade bölgede giderek azalan yağhane ve depoları çağrıştırıyor. Otel servisleri büyük yapının altında yer alan bodrum katta toplandı. Toplam inşaat alanı 920 m2.
Çeşme Ilıca Otel ve Aqua Park

Çeşme Ilıca Otel ve Aqua Park

Mimar: Vedat Tokyay Yıl: 2005
Farklı yıllarda gerçekleşmiş olan Otel ve Aquapark, 2012 yılında bir dizi yenileştirmelerle birlikte, Ana Projenin bütünleşmiş halini oluşturdu. Otel yapısı, parselinin zorlamasıyla oluşan denize dik uzun dikdörtgen formunda, açısal kırılmalarla deniz optiğine yaklaşmaya çalışan bir dış duvar kabuğu geliştirdi.
Concorde Resort Hotel

Concorde Resort Hotel

Mimar: Hasan Sökmen Yıl: 2006
Hasan Sökmen tarafından Concorde uçağı biçiminde tasarlanan otel 2005 yılında açılarak tematik oteller arasında yerini aldı. Otelde konaklama imkanı yanında 1.100 m²'lik kongre merkezi de yer alıyor.
Cornelia Diamond Golf & Resort Oteli

Cornelia Diamond Golf & Resort Oteli

Mimar: Tuncay Çavdar Yıl: 2007
Cornelia Diamond Golf & Resort Oteli mimarisinde, çift yönlü bir yapı planlaması dahilinde otelin bir bölümü denize yönelirken, diğer bölümü arkadaki orman alanını değerlendirecek şekilde tasarlanmış. Bu yapı ile birlikte, konuklara deniz ve orman manzarası seçenekleri sunuluyor.
Göcek Portville

Göcek Portville

Mimar: Cemal Mutlu Yıl: 2008
1999 yılında tasarlanan proje ancak 2007 yılında inşa edildi. İmar Plan Kararları yöre mimarisine uyumu şart koşarken, belirlediği konularda; konsol ve açıklık oranlarında, çatı örtüsü, baca tipi, saçakta tipi detaylarında sıkı bir yaptırım uygulamaya çalışıyordu. Bu koşullar altında hazırlanan proje, yörede eskiden olması gereken fakat yakın çevrede hiçbir zaman oluşmamış bir mimari tarzı referans almakta.
Goldenkey Şale Kartalkaya

Goldenkey Şale Kartalkaya

Mimar: Alexandre Schrepfer, Emir Drahsan Yıl: 2007
Goldenkey Şale, 2000 m. yükseklikteki kış sporları merkezinde inşa edilmiş 41 odalı bir otel yapısıdır. Yayla mimarisinin hakim olduğu bölgede proje, klasik yayla evi ve şale tipolojilerinin modern bir yorumu olarak tasarlandı.
Hillside Su Otel

Hillside Su Otel

Mimar: Birhan Varol, Eren Talu Yıl: 2001
Hillside Su, kaba inşaatı uzun süre yarım kalmış, üç yıldızlı, küçük odalara sahip bir otel projesiyken; önce yeni bir mimari ardından yeni bir işletme ile Türkiye’nin ilk tasarım konseptli oteli olarak uygulanıp 2001 yılında açılmıştır.
Hilton Bakü Oteli

Hilton Bakü Oteli

Mimar: Kazım İspahani Yıl: 2011
Hilton Baku, şehrin ticaret merkezinin tam kalbinde, Baku Havalimanına 30km. uzaklıkta, Hazar Denizi sahil şeridinde yer almaktadır. Zemin üstü 25 kata sahip olan otel 2.871 m2 zemine oturmaktadır. Toplam inşaat alanı 44.115m2 olan otel, 309 anahtara sahiptir.
Hilton Garden Inn İstanbul

Hilton Garden Inn İstanbul

Mimar: Cem İlhan, Tülin Hadi Yıl: 2010
TeCe Mimarlık tarafından tasarlanan Hilton Garden Inn İstanbul Golden Horn, ArkiPARC Gayrimenkul Ödülü Finalistleri arasında otel kategorisinde yarışacak 3 yapıdan biri olarak belirlendi.
İstanbul Grand Cevahir Oteli

İstanbul Grand Cevahir Oteli

Mimar: Erdal Erkut Yıl: 2002
İstanbul Şişli’de yer alan, yaklaşık 120.000 metrekare alanlı tesis, Grand Cevahir Oteli, Akın Plaza ve bir alışveriş merkezinden oluşmaktadır. Grand Cevahir Otel ve Kongre Merkezi, iş toplantıları, kongreler, ürün tanıtımları, bayii toplantıları ve binlerce kişilik sosyal organizasyonlara ev sahipliği yapmak üzere tasarlanmış, Türkiye’nin ilk 5 yıldızlı kongre otelidir.
JW Marriott Hotel

JW Marriott Hotel

Mimar: Yıl: 2011
Başkent Ankara'nın Söğütözü bölgesinde yer otel, yeşil bina olma özelliği taşıyor.
Kar’s HOTEL

Kar’s HOTEL

Mimar: Belgin Koz Yıl: 2006
Kars‘ın Rus işgali döneminde Hollandalı mimarlar tarafından konut olarak tasarlanmış ve yıllarca onarım görmediği için harabeye dönmüş olan yapının dış kabuğu olduğu gibi korunmak suretiyle iç fonksiyonları değiştirilerek; pencere doğramaları ve kapıları aslına uygun yenilenerek konuttan otele dönüştürüldü.
Kasr-ı Nehroz Butik Otel

Kasr-ı Nehroz Butik Otel

Mimar: Şerif Tunç Kurttekin Yıl: 2009
Kasr-ı Nehroz, bu coğrafyada yalnızca bir konaklama noktası olmaktan öte, uluslararası standartlardaki konfor düzeyi ile yerel dokuya saygılı bir anlayışı başarıyla buluşturan özel bir mimari örnektir.
Kefaluka Resort

Kefaluka Resort

Mimar: Faruk Eşim Yıl: 2009
Bodrum Akyarlar Koyunda yer alan yapının formu, arazinin doğal yapısal formunun tasarıma yansımasıdır. 4’er katlı yatak blokların arazi eğimine göre kademeli ve parçalı şekilde yerleştirilmesi, yapıda geniş yeşil terasların oluşumunu sağlamıştır. Bu şekilde oluşturulan alt terasın altında da yapıya ait sosyal mekanlar tasarlanmıştır.
Kempinski Hotel Barbaros Bay

Kempinski Hotel Barbaros Bay

Mimar: Cengiz Eren Yıl: 2005
Kempinski, Bodrum projesi otel ve rezidanslardan oluşan bir bütündür. Bu konaklama tesisi, yerleştiği arazinin meylinden gelen zorlukların yapısal ve mekânsal çözümlerle avantaja döndürüldüğü bir proje çalışmasıdır.
Kervansaray Bodrum Oteli

Kervansaray Bodrum Oteli

Mimar: Emre Arolat Yıl: 2000
1000 yatak kapasiteli bu tesisin tasarımında, arazinin yakın çevresinin yapısal boşluğu ve ana yoldan kolayca algılanır olması, alçak ama yoğun bitki örtüsü, işletmede büyük zorluklar yaratma potansiyeli olan yüksek eğim, yatırımcı tercihi olarak ortaya çıkan yaygın ve parçalı yapılanma kararı ile, bilindik yapısal kısıtlamaların ötesinde öngörülerde bulunan Bodrum'un özel yapılaşma yönetmelikleri, ana ölçütler olarak ortaya çıktı.
Key Otel

Key Otel

Mimar: Derya Akdurak, Doğan Tekeli Yıl: 2011
1950 yılında ulusal yarışmayla seçilen proje Orhan Bolak, Ergun Unaran ve Doğan Tekeli imzalarını taşımaktadır.
Kuum Otel & Spa

Kuum Otel & Spa

Mimar: Gökhan Avcıoğlu Yıl: 2009
KUUM Bodrum’da, sahilde konumlanan ve yamaç topografyasıyla benzersiz bir şekilde uyum sağlayan, yenilikçi bir konsepte sahip, küçük bir yerleşim olarak tasarlandı.
Lara Kervansaray Otel ve Kongre Merkezi

Lara Kervansaray Otel ve Kongre Merkezi

Mimar: Emre Arolat Yıl: 2005
Antalya Lara bölgesinde, yan yana dizilen denize dik onlarca turizm parselinin birinde inşa edilen tesiste, bölgede uygulana gelen mimarlığın ana eksenini oluşturan çok parçalı polifonik kitlesellikler yerine, tüm yapı grubunun arazinin batı yanına çekilmesi, doğu ve güney (deniz) yönlerindeki boşlukların ise açık kullanım alanlarına dönüştürülmesi ile oluşturulan basit ve katı kitlesellik, yakın komşularla önceden hesap edilmemiş bir karşıtlık oluşturdu.
Le Meridien

Le Meridien

Mimar: Emre Arolat Yıl: 2009
Geleneksel ayrıntıların, modern mimariyle yoğrulduğu Le Méridien Istanbul Etiler, yerli ve yabancı müşterilerini çağdaş ve sofistike bir ortamda ağırlayacağı toplam 259 lüks oda, suit ve rezidansı bünyesinde bulunduruyor.
Libertas Rixos Hotel

Libertas Rixos Hotel

Mimar: Melkan Gürsel Tabanlıoğlu, Murat Tabanlıoğlu Yıl: 2007
Libertas Rixos Hotel, renovasyon süreciyle beraber otelde 625 yatak kapasiteli 315 oda, ayrıca 3 restoran, SPA ve sağlık merkezi, eğlence birimleri toplantı ve konferans salonları bulunuyor.
Manzara İstanbul

Manzara İstanbul

Mimar: Erdoğan Altındiş, Gabriele Kern-Altındiş Yıl: 2006
Manzara İstanbul, hem kent içinde turistik konaklamaya yönelik dünyada hızla artan alternatif bir talebi karşılaması, hem tasarımıyla tercih nedeni olan daireleri ve ortaya çıkardığı üretken arkadaşlık ağıyla özel bir girişimdir.
Mardan Palace Hotel

Mardan Palace Hotel

Mimar: Hasan Sökmen Yıl: 2009
Proje, İstanbul’u anlatmaktadır. “U” biçimindeki projenin bir yanı Avrupa, diğer yanı ise Anadolu yakasını simgelemektedir. İki yakanın tam ortasında “İstanbul Boğazı”nı simgeleyen büyük bir havuz ve ortasında “Kız Kulesi” bulunmaktadır.
Mariott Courtyard Oteli

Mariott Courtyard Oteli

Mimar: Erdal Tusavul Yıl: 2008
Halkalı Mariot Courtyard 260 yatak odası ile bir havaalanı-busines oteli olarak tasarlanmıştır. Otelin en önemli teknik özelliği 32 db sukunetinde odaların yaratılması olmuştur. Hem uçakların hem de önündeki otobanın gürültüsü odaların içerisinde tamamiyle yok edilmiştir.
Maxx Royal Hotel

Maxx Royal Hotel

Mimar: Hasan Sökmen Yıl: 2011
Bin 50 dönümlük bir araziye kurulan tesisin 600 dönümünde golf, kalanındaysa otel hizmeti veriliyor. 450 dönümlük otel arazisinde 566 suit oda var.
Miracle Resort Hotel

Miracle Resort Hotel

Mimar: Hasan Sökmen Yıl: 2004
-
Movenpick

Movenpick

Mimar: Turgut Alton Yıl: 2003
Otel, şehrin ana trafik aksı üzerinde, çevresinde çeşitli şirketlerin, farklı tarzlarda yapılmış, prestijli merkez binalarının arasında, etkili ama çok dar bir alana oturmaktadır. Burada, cam ağırlıklı, teknolojik cepheli bina kimliklerinin arasında, daha küçük ölçekli, sıcak, kurumsal cepheli olmayan, bir yapı oluşturmak hedeflenmiştir.
NG Hotel & Resort

NG Hotel & Resort

Mimar: Uğur Onur Yıl: 2012
Bir termal otelden çok daha fazlası: Güral Afyon, sadece bölgenin en büyük termal oteli olmakla kalmayacak, kongre turizmine yönelik özellikleriyle de Afyon’u iş dünyasının yoğun olarak ziyaret ettiği noktalardan birisi haline getirecek.
NOA Galata Üçlemesi

NOA Galata Üçlemesi

Mimar: Elif Özdemir Yıl: 2008
NOA Galata Üçlemesi çalışması, radikal müdahaleler yerine, bölgesel – yerinde – kendine ait ve kendine özgü - bir dönüşüm bilgisinin örneğini oluşturdu.
Ontur Otel

Ontur Otel

Mimar: Umut İnan, Efe İnan Yıl: 2007
Ontur Otel, zemin katta giriş holü, resepsiyon ve kafe, bulvarla bütünleşmektedir. Bulvara dik olarak oluşturulan iç sokak, yapı boyunca iki yanındaki nişler içinde değişik program üniteleri barındırmaktadır. Plandaki bu kurgunun bulvardan da algılanması amaçlanmış; dar olan yan ve arka sokaklardaki mevcut yapı ölçeklerine uyuma özen gösterilmiştir.
Opera Otel

Opera Otel

Mimar: Hakan Kıran Yıl: 2011
Opera Otel Binası, İstanbul’un en önemli meydanı Taksim’den başlayıp Dolmabahçe Sarayı’na, denize uzanan ve İstanbul tarihi içerisinde bir dönem yabancıların değişik Avrupa mimari çizgileri ile inşa edip yaşadığı binaların bulunduğu önemli bir caddede konumlanmaktadır.
Otel Crowne Plaza

Otel Crowne Plaza

Mimar: Ali Çiçek Yıl: 2012
Uluslararası Şehir Otellerinin, ülkelerin ve şehirlerin konaklama ve prestij yapılar olma potansiyelleri ile, bulundukları bölgenin önemli yapılarından olduklarını söylemek mümkündür. Söz konusu olan, Bursa gibi ulusal ve uluslar arası platformda dikkatle izlenen metropol olma yolunda hızla gelişen bir il olunca, bu önemlilik hali daha da artar. Bursa gerçekten de birçok yönden son dönemin en gözde kentlerinden biri olma özelliğini taşımaktadır. Proje, Bursa-İzmir Yolu üzerinde ve Bursa Kültür Park’a yaklaşık 5 km. mesafededir.
Pırıl Otel

Pırıl Otel

Mimar: Vedat Tokyay Yıl: 2005
Yapı, Çeşme denizini yukarıdan algılayan ancak ondan uzak bir bölgede konumlanmış olduğundan dolayı, içe dönük ve kompakt bir avlu çevresinde yerleşmiş konaklama yapılarından oluşan bir kurgu öngörülmüştür.
Point Otel Barbaros

Point Otel Barbaros

Mimar: Turgut Toydemir Yıl: 2010
Point Otel Barbaros, modern ve rasyonel bir mimari çizgi öngörülerek tasarlanmıştır.
Radisson Sas Royal

Radisson Sas Royal

Mimar: Kazım İspahani Yıl: 2001
5* ‘lı Radisson SAS Royal St. Petersburg oteli, St. Petersburg’un tam kalbi denebilecek bir noktada, şehrin ana caddesi olan Nevsky Caddesi ile Vladimirsky caddelerinin tam kesişiminde yer almaktadır.
Richmond Nua Welness Spa

Richmond Nua Welness Spa

Mimar: Ali Çiçek Yıl: 2005
Türkiye'nin ilk ve tek destinasyon Spa’sı olan Richmond Nua, grubun turizm alanında yapmış olduğu en önemli yatırımlardan biridir.
Royal Atlantis Resort & Spa

Royal Atlantis Resort & Spa

Mimar: Faruk Eşim Yıl: 2008
Antalya , Manavgat’ta yer alan yapı, imarın şartlarından dolayı 4 adet yatak bloğu ile 2 adet Sosyal Aktivite bloklarından oluşmaktadır. Bu blokların arkasında , zemin ve bodrum katlarda yer alan Alle, otelin tüm fonksiyonlarını birbirine bağlamaktadır.
Rys Otel & Residence

Rys Otel & Residence

Mimar: Yıl: 2012
Projede, Otel, Residence, Mağaza/Ofis alanlarından oluşan üç ayrı konseptin birbirlerini rahatsız etmeden, tek bir yapı içinde ve eşsiz bir uyum ile birlikte çalışması hedeflendi
Sentido Zeynep Golf & Spa Resort Hotel

Sentido Zeynep Golf & Spa Resort Hotel

Mimar: Erdal Tusavul Yıl: 2011
Golf, spa, deniz, olimpik yüzme, futbol, tenis gibi aktiviteleri bünyesinde bulunduran yapı, sakinliği ve yeşilin içine yerleşmesiyle müşterilerine huzurlu bir ortam sağlayan 5 yıldızlı bir tesistir.
Sheraton Batumi Hotel

Sheraton Batumi Hotel

Mimar: Hasan Sökmen Yıl: 2010
Sheraton Batumi Hotel, şehrin ilk beş yıldızlı uluslararası markalı Oteli olmakla beraber, Nurol Firmasının da Gürcistan'da gerçekleştirdiği ilk prestijli otel yatırımı konumundadır.
Sochi IOC Hotel&Convention Center

Sochi IOC Hotel&Convention Center

Mimar: Enis Öncüoğlu Yıl: 2012
2014 Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği yapacak Soçi’de pek çok turizm yatırımı yapılmaktadır. Soçi Olimpiyat Oteli, olimpiyat komitesinin konaklaması ve toplantıları için tasarlanan otel ve kongre merkezinden oluşmaktadır. Yapı kompleksi olimpiyatlar için Soçi’de açılacak olan ilk turizm yapısıdır. Yapının, olimpiyatlar sonrasında da turizm tesisi olarak hizmet vermesi planlanmaktadır.
Sumahan on the Water

Sumahan on the Water

Mimar: Mark Horne Butler, Tayyibe Nedret Butler Yıl: 2005
Çengelköy İspirto Fabrikası olarak geçen Sumahan’ın içinde bulunduğu bina kompleksi, 19. yüzyıl Osmanlı mimarlığının endüstriyel yapı örneklerindendir.
Tekfen Yalıkavak Butik Otel

Tekfen Yalıkavak Butik Otel

Mimar: İpek Yürekli, Arda İnceoğlu, Deniz Aslan, Suna Birsen Otay, Sevim Aslan Yıl: 2009
Yalıkavak’ta yer alan 40 odalı Tekfen Yalıkavak Butik Otel, bulunduğu yerin topografyası, manzarası, yönü, rüzgârı ve genel olarak doğal yapısı esas alınarak tasarlanarak kullanıma sunulmuştur.
The Sofa Hotel

The Sofa Hotel

Mimar: Sinan Kafadar Yıl: 2006
Türkiye’nin ilk Hip oteli olan The Sofa Hotel’de, misafirlerin kendilerini ev konforunda hissetmelerini sağlayacak mekânlar oluşturulması amaçlandı.
The Suu Türkbükü (Eski Ev Hotel)

The Suu Türkbükü (Eski Ev Hotel)

Mimar: Eren Talu Yıl: 2005
Eren Talu Mimarlık’ın, Bodrum Türkbükü’nde kendi yatırımı olan konut projesini, Hillside Su Otel’in gördüğü uluslararası yoğun ilgiden sonra, otele dönüştürmeye karar vermesiyle ortaya çıkmıştır.
Titanic Hotel

Titanic Hotel

Mimar: Hasan Sökmen Yıl: 2003
Otelin tasarım aşamasında, uluslararası alanda kolay hatırlanması için, şeklinin bir gemiye benzemesi ve adının Titanic olması öngörüldü.
W Otel& Akaretler Sıra Evler

W Otel& Akaretler Sıra Evler

Mimar: Yıl: 2008
Akaretler Projesi, kentin doğal dokusu içinde 19 yy. estetiğini çağdaş gereksinimlerle bağdaştıran ve eski eserlerin korunması konusundaki gereken hassasiyeti göstererek ofis, otel, restoran, cafe, bar, mağaza gibi işlevlerle yenilenmiştir.
Witt Istanbul Suites

Witt Istanbul Suites

Mimar: Seyhan Özdemir, Sefer Çağlar Yıl: 2008
Tarihin merkezine çok yakın olan Cihangir’e kurulmuş Witt İstanbul Suites, modernist bakış açısıyla tarihi kucaklıyor, çağdaş pencerelerinden İstanbul’un tarihi dokusuna tanıklık ediyor.