• 01. Ticari Yapılar
  • 02. Turizm ve Rekreasyon Yapıları
  • 03. Eğitim Yapıları
  • 04. Kültür Yapıları
  • 05. Konut Yapıları

ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ

212 İstanbul AVM

212 İstanbul AVM

Mimar: Bünyamin Derman, Cem Arat, Mete Arat Yıl: 2009
Mağazalar ve kafelerin bir kent – köy kurgusu içinde tasarlandığı sürprizli, dinamik, kayan mekanlar; çatıdan süzülen günışığının mekan içindeki etkileri ve peyzajın yapı içindeki hareketi, alışveriş merkezindeki çeşitli işlev alanlarının vektörel algısını da farklı kılar.
365 Alışveriş Merkezi

365 Alışveriş Merkezi

Mimar: Enis Öncüoğlu Yıl: 2004
365 Alışveriş Merkezi’nin arsası, belediye tarafından yeşil alan olarak tariflenmiş bir bölgede yer almaktadır.
A + AVM

A + AVM

Mimar: Gökhan Avcıoğlu, Dârâ Kırmızıtoprak Yıl: 2009
365 Alışveriş Merkezi’nin arsası, belediye tarafından yeşil alan olarak tariflenmiş bir bölgede yer almaktadır. Bu sebeple, yapının peyzaj projesinde mevcut yeşil alanlarla entegrasyon sağlanması hedeflenmiştir.
Addresistanbul Yaşam Merkezi

Addresistanbul Yaşam Merkezi

Mimar: Emre Arolat Yıl: 2005
Addresistanbul projesinin tasarımında parçacıl durumun varolan bir taraflarına tutunmak yerine, kendi tansiyonunu yaratan, mevcut bağlamdan kopan ve bir kere koptuktan sonra kendi kendisini kuran, mevcudu dönüştürmek yerine kendisini önemli kılan biricik bir parça yaratmak hedeflendi.
Agora AVM

Agora AVM

Mimar: Salih Zeki Pekin Yıl: 2008
“Biçimciliğe” kaçmadan, iç mekanların dışa da yansıtılmasını ön planda tuttuk. İç mekanların net ve kolay algılanabilir bir plan şeması içinde çözümlenmesi, bol ışık alması, güvenli ve kullanılabilir olması, mağazaların kendilerini özgün kimliklerini ortaya çıkarmalarına maksimum olanak sağlamak ana hedefimiz oldu.
Arcadium

Arcadium

Mimar: Enis Öncüoğlu Yıl: 2004
Proje, Ankara'nın batı yönünde gelişmekte olan Çayyolu konut bölgesi konumlanmaktadır. Tasarım yaklaşımı, ana caddedeki yaya sirkülasyonunu arsanın arka bölümündeki meydan ve park alanına bağlama fikrinden doğmuştur.
Balçova Tesko Kipa

Balçova Tesko Kipa

Mimar: Semra Teber Yener Yıl: 2001
Bina, batı cephesinde büyük bir açık alan bırakarak, arazinin yaklaşık olarak 1/3 lük bir kısmına oturtulmuştur. Bu durum, “gün ışığı ve açık alan” kavramını yeniden yorumlamayı bir tasarım konusu olarak öne çıkartmıştır.
Cepa

Cepa

Mimar: Enis Öncüoğlu Yıl: 2007
Arsa Ankara’nın önemli ticari ve kamusal arteri olan Eskişehir Yolu üzerinde ODTÜ'nün karşısında yer almaktadır. Yapının ana tasarım yaklaşımı alışveriş merkezi kavramına yeni ve farklı bir mekan yorumu getirmek olmuştur.
City's Nişantaşı AVM

City's Nişantaşı AVM

Mimar: Hüray Erk, Kağan Erk, Sinan Kafadar Yıl: 2008
City’s Nişantaşı, şehrin değerli ve yüksek yoğunluğa sahip bir yapı adasında bulunması, proje ihtiyaçları ve hedeflediği standartların biraraya getirilmesiyle, karşımızda zorlayıcı bir denklemdi.
Deepo İstanbul

Deepo İstanbul

Mimar: Murat Yılmaz Yıl: 2010
Yapı arazi, yapısı ve ticari plan beklentileri çerçevesinde çok büyük, ışık alan ortak alanlar çevresinde kademeli olarak birlesen katlardan oluşmaktadır.
Forum Aydın AVM

Forum Aydın AVM

Mimar: Ertun Hızıroğlu, Ali Hızıroğlu Yıl: 2008
ERA projede konsept tasarımı, tasarım geliştirme, proje uygulama ve tasarım yönetimi gerçekleştirmiştir. Aydın-Denizli yolu üzerinde bulunan Forum Aydın 76.000 m² lik bir arazide konumlanmıştır.
Forum Kapadokya

Forum Kapadokya

Mimar: Ertun Hızıroğlu, Ali Hızıroğlu Yıl: 2009
ERA, yatırımın konsept, tasarım ve uygulama projelerini yapmıştır. Proje, Kapadokya bölgesinin merkezinde, Nevşehir- Kayseri yolunda, eski otogar arazisi üzerinde, eğimli bir arazide konumlanmaktadır.
Grand Canyon AVM

Grand Canyon AVM

Mimar: Begüm Yazgan, Kerem Yazgan Yıl: 2006
Mevcut bir tekstil fabrikasının prefabrik strüktürü güçlendirilmiş ve yeni eklemelerle alışveriş merkezine dönüştürülmüştür. Çevre tümüyle konutlardan kurulu olduğu için kullanım yoğunluğu da oldukça yüksektir.
İstinye Park

İstinye Park

Mimar: Yıl: 2007
13 hektarlık bir alan üzerinde tasarlanan İstinye Park, mağaza, restoran, eğlence- oyun salonları ve yer altında 4 kat otopark alanı içerir. Dramatik bir etkiye sahip büyük merkezi mekan, deniz kabuğu gibi parçalı bir örtü ile geçilmiştir.
İzmir Ikea

İzmir Ikea

Mimar: Yaşar Marulyalı, Levent Aksüt Yıl: 2007
-
Konya Tesco Kipa

Konya Tesco Kipa

Mimar: Yıl: 2006
Yapı Konya Çevreyolu üzerinde, önemli bir “karayolu kavşağı” olarak yeniden düzenlenen Sille Kavşağı’nda, yaya ölçeğinde algılanması güç büyüklükte bir kavşak alanında bulunmaktadır.
M1 Meydan Merter AVM

M1 Meydan Merter AVM

Mimar: Murat Tabanlıoğlu, Melkan Gürsel Tabanlıoğlu Yıl: 2009
Doğal olarak iklimlendirilen ve açılıp kapanabilen çatısıyla sürdürülebilir çağdaş mimari standartlarına sahip olan M1 Meydan Merter Alışveriş Merkezi, İstanbul’un nüfus yoğunluğunun en yüksek olduğu Merter bölgesinde, ulaşım –erişim noktalarını konut alanına bağlayan bir pasaj oluşturarak yakın çevrede yaşayanlara sağladığı gündelik alışveriş kolaylığının yanısıra kentin farklı bölgelerinden gelenler için de ulaşılabilir bir noktada yer almaktadır.
Majidi Mall

Majidi Mall

Mimar: Doğan Tekeli Yıl: 2009
Erbil kentinde, kuzeyinde çevre yolu, güney ve batısında yeni gelişen konut alanları, doğusunda bir bağlantı yoluyla belirlenmiş bir arsa için tasarlanmış bir alışveriş kompleksidir.
Mall-Dova

Mall-Dova

Mimar: F. Bozkurt Gürsoytrak Yıl: 2008
Moldova’nın başkenti Kişinev’de, 50 milyon Euro yatırımla hayata geçen ilk alışveriş merkezi olan MallDova, 70 bin metrekare alan üzerine kuruldu.
Malltepe

Malltepe

Mimar: Enis Öncüoğlu Yıl: 2008
Malltepe Park Alışveriş Merkezi kentin merkezinde yeniden canlandırma projesi olarak planlanmıştır.
Mesa Plaza

Mesa Plaza

Mimar: Ali Osman Öztürk Yıl: 2009
Eskişehir yolu üzerinde bilinen en eski alışveriş merkezi olan Mesa Plaza kullanılmaya başladığı yıllarda bölgenin önemli bir eksiğini kapatan sosyal bir merkez olarak niteliğini uzun yıllar korudu.
Metropolis

Metropolis

Mimar: Enis Öncüoğlu, Önder Kaya, Cem Altınöz, Cumhur Keskinok Yıl: 2009
Metropolis Projesi Moskova’da, bir alışveriş ve perakende merkezi, üç “A-sınıfı” ofis binası ve çok katlı otoparktan oluşan, toplam 350.000 m2 inşaat alanına sahip çok fonksiyonlu bir merkezdir.
Metroport

Metroport

Mimar: Ali Osman Öztürk Yıl: 2008
İstanbul’un metro ile bağlantılı ilk projesi olarak tasarlanan Metroport, bir durak-yapı tasarımıdır.
Meydan Alışveriş Merkezi

Meydan Alışveriş Merkezi

Mimar: Tanju Edige, Turgut Alton Yıl: 2007
Meydan Alışveriş Merkezi’nin İstanbul’un en hızlı büyüyen alanlarından birinde gerçek bir kent merkezi olması amaçlanmıştır.
Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezi

Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezi

Mimar: Ali Osman Öztürk Yıl: 2004
Kentin güneyinde, mevcut konut dokusu yakınında yer alan PANORA sadece bir alışveriş merkezi yapısı değil, aynı zamanda çevresel etki yaratacak bir yapı olarak tasarlanmıştır.
Pendorya Alışveriş Merkezi

Pendorya Alışveriş Merkezi

Mimar: İ. Kerem Erginoğlu, Hasan C. Çalışlar Yıl: 2009
Yapı, Pendik’te E5 Karayolu üzerinde sanayi dönüşüm alanında, yer almaktadır. Tasarım ve formu belirleyen ana kriterler bu konumdan yola çıkılarak oluşturulmuştur.
Perm

Perm

Mimar: Levent Aksüt, Yaşar Marulyalı Yıl: -
-
Prestige Mall

Prestige Mall

Mimar: Emir Uras, Durmuş Dilekçi Yıl: 2007
Şehirlere eklenen mega nesneler kentlere farklı ölçekleri, yeni çekim merkezlerini ve tansiyonlarını beraberlerinde getirirler. Prestige Mall, rekreatif bir gölet alanının parçası haline gelebilecek, yeşil alanın kenarına yanaşmış bir gemi gibi tasarlandı.
Samara AVM

Samara AVM

Mimar: Affan Yatman, Nesrin Yatman Yıl: 2004
-
Sanko Park

Sanko Park

Mimar: Enis Öncüoğlu Yıl: 2010
Gaziantep'te konumlanan Sanko Park Alışveriş Merkezi hiper market, büyük mağaza, mağaza, yeme içme alanı ve sinema salonları ile bölgesel bir alışveriş merkezi olarak planlanmış.
Serdivan AVM

Serdivan AVM

Mimar: Mutlu Çilingiroglu Yıl: 2010
2010'da yapımı tamamlanan bina Sakarya'da bulunuyor.
Starcity

Starcity

Mimar: Enis Öncüoğlu Yıl: 2010
Atatürk Havalimanı, E-5, TEM ve sahil yolunu birleştiren Basın Ekspres Yolu üzerinde konumlanan Starcity Alışveriş Merkezi 15 Nisan 2010’da kullanıcılara kapılarını açtı.
Tatilya İstanbul - Real Hipermarketi

Tatilya İstanbul - Real Hipermarketi

Mimar: Yaşar Marulyalı, Levent Aksüt Yıl: 2007
-
Teras Park

Teras Park

Mimar: Enis Öncüoğlu Yıl: 2007
Teras Park Alışveriş Merkezi, Denizli'nin yeni gelişmekte olan yeni şehir bölgesinde konumlanmaktadır.
Terracity

Terracity

Mimar: Enis Öncüoğlu Yıl: 2011
Antalya'nın kuru ve sıcak yazları ve ılık ve yağışlı kışları ile Akdeniz iklimi binada iç mekanın dış mekan gibi ele alınıp iklimsel kontrol sağlayacak şekilde tasarlanmasına yönlendirmiştir.
Ümraniye Ikea

Ümraniye Ikea

Mimar: Yaşar Marulyalı, Levent Aksüt Yıl: 2005
-
Urla Çarşı ve Meydan

Urla Çarşı ve Meydan

Mimar: Dürrin Süer, Metin Kılıç Yıl: 2011
Belediye kent merkezindeki meydan ve tören alanı ile ticaret imarlı eski otogar alanını, yaya ve araç trafiğini de düzenleyerek, kentsel yaşantıya yeni bir kamusal alan sunacak biçimde düzenlenmesini talep etti.