Adres
Mimarsinan, Cami Sk. No:4, 34075 İstanbul-Eyüp
Proje Detayı
Proje Ofisi: Tago Architects
Yıl: 2009-2011
İşveren: Timur Yapı
Proje Ekibi: Gökhan Aktan Altuğ, Hulusu Gayberi, Zeynep Hacıhanefioğlu, Mevlut Duymaz
Paylaş

Nef04 Apartments

Nef04 Apartments projesi, İstanbul'un gelişmekte olan yerleşim yeri Kemerburgaz'da konumlanmıştır. Mimari tasarım, imar şartlarının getirdiği ve sebep olabileceği dezavantajları minimuma indirip, bu koşulları avantaja çevirerek en uygun yapılaşmayı sağlamakta ve bu yapılaşmayı modern bir  çizgiyle bütünleştirmektedir.

Diktörtgen bir alan üzerine  konumlanmış üç çekirdekli bir yapı oluşturulup, kat galerileri ile gün ışığını kat koridorlarına almak ve cephe yüzeyinin arttırılması amacıyla kütleler sokağa farklı açılarla konumlanmıştır. Böylece uzun ve derin sokak perspektifleri yakalanmıştır. Ayrıca komşuluk ilişkileri de kontrol altına alınıp mahremiyet gözetilmiştir. Az katlı bir konut yapısının insan ölçeği ile yakın ilişkisi gözetilerek ahşap mazlemeler ön plana çıkarılmıştır.

Havuz, roof garden,barbekü alanı,oyun, spor ve hobi alanları gibi sosyal tesis öğeleri, foldhome sistemini desteklemek amacıyla çatıda ve bodrum katlarda konumlanmış olup, yenilikçi mimari çözümlerle, kullanıcıya her yönden konfor ve rahatlık sağlamaktadır.